Bridao Classico z Tejo przywita gości Gali Fryderyki 2022 Muzyka Poważna

Już 22 kwietnia w Szczecinie artyści, goście i uczestnicy Gali wręczenia najważniejszych muzycznych nagród w Polsce spotkają się, by spędzić wyjątkowy wieczór. Uświetni go doskonała muzyka oraz białe wino Bridao Classico.

Bridao Classico od producenta Adega do Cartaxo z Portugali.

Brand win Bridao zaczyna się od serii win Classico. To wina wieloszczepowe stworzone z regionalnych odmian, dobrej budowy, gładkie, i wyważone smakowo. Odznaczają się wyjątkową jakością i zadowolą gusta niejednego smakosza win.

Prezentowane podczas gali wino białe to świeży rocznik 2021, ale już jak najbardziej gotowy do konsumpcji. Jego miękką strukturę tworzą dwa szczepy: Fernão Pires i Arinto. Ten pierwszy szczep w północnej części kraju nazywany jest Maria Gomes. Zbiera się go w różnych okresach dojrzewania w zależności od tego, jaki smak chce się uzyskać – od jasnego cytrusowego przez soczysty brzoskwiniowy, aż do tropikalnych owoców. Ta odmiana bardzo pasuje do cieplejszego klimatu Tejo i ma umiarkowaną kwasowość. Arinto zaś daje wina o smaku cytrusów i owoców z sadu. Najlepsze efekty daje w winach młodych, choć jego wysoka kwasowość pozwala mu pobyć dłużej i jest dzięki temu dobrym kompanem w kupażu.

Zatem nasze białe bridao to wino świeże, cytrusowe, ale także dość krągłe, z umiarkowaną owocową kwasowością i dobrym finałem.

Seria Bridao classico jest klasyką, która otwiera drzwi także dla wielu win monoszczepowych (Syrah, Merlot, Touriga Nacional) i “wyjątkowego Cuvee” Bridao Private Collection od Adega do Cartaxo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *