FIUZA

Ich winnice rozciągają się pomiędzy Portas do Sol belvedere a miastem Santarém, na równinnych terenach regionu Tejo. Przeplata je rzeka o tej samej nazwie, która bardzo służy uprawie winorośli. Najważniejsze siedliska znajdują się u podnóża pięknego miasta Almeirim.

Rodzina Fiuza posiada winnice i produkuje wino od ponad stu lat w dwóch swoich posiadłościach położonych w regionie Tejo – Quinta da Requeixada i Quinta da Granja.
Pan Joaquim Mascarenhas Fiuza to 11 pokolenie rodziny markiza de Fronteira. Był on ojcem obecnych właścicieli firmy i osobą odpowiedzialną za tworzenie i rozwój marki Fiuza.

Jednoszczepowy Sauvignon Blanc w Poartugalii

Firma rozpoczęła działalność na początku XX wieku, kiedy pan Joaquim Mascarenhas Fiuza i jego wujek zaczęli produkować wino na rodzinnych posiadłościach.
W 1985 roku Joaquim Mascarenhas i Peter Bright, australijski winiarz zdecydowali się na partnerstwo i tak stwozryli Fiuza & Bright Company.

Stali się oni pionierami w uprawie francuskich odmian winogron w Portugalii, dodatkowo rozpoczęli winifikację win w wielu przypadkach jednoszczepowo. Obecnie Fiuza produkuje wina z portugalskich i międzynarodowych odmian winogron, których jakość została uznana na szczeblu krajowym i międzynarodowym przez najbardziej znane publikacje i konkursy winiarskie. Wina te mają także swoich fanów wśród regionalnego konsumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *