O nas

Wykształcenie ``Weinkuefer`` Technolog winiarstwa

Naukę jako winiarz rozpocząłem w 2006 roku w Heilbronie w dualnym systemie 3 letnim – teoria/praktyki. W 2009 roku otrzymałem dyplom ukończenia szkoły “Weinkuefer” z wynikiem dobry, nadanym przez państwową niemiecką izbę przemysłowo-handlową.

WinemakerTomasz Łukawiecki

Moja pasja do wina zrodziła się podczas wyjazdu do Niemiec na uniwersytet w Stuttgarcie. Podczas tego pobytu poznałem właścicieli winiarni, którzy  z miłą chęcią zaprosili mnie do siebie. Moje zafascynowanie pracami winiarskimi  było tak wielkie, że jeszcze w tym samym roku podjąłem naukę w szkole technicznej na kierunku “enolog”. Przygoda z winiarstwem rozpoczęła się w 2005 roku i trwa do chwili obecnej.

Aby stworzyć najlepsze wino należy posiąść umiejętność optymalizowania prac związanych z uprawą winorośli i umieć współdziałać z naturą. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia wiedza winifikacyjna umożliwiająca nam stworzenie takiego rodzaju wina, jakie zamierzamy wypuścić na rynek.

Konsultanci winiarscyPartnerzy

Sommelier

Mateusz Felsmann

Z branżą związany od 2015r, gdzie w jednym z Poznańskich hoteli zrodziła się pasja do wina.

Doświadczenie zdobywał pracując w renomowanych restauracjach na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce.

Członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Absolwent WSET level 2.

Prywatnie miłośnik gotowania i początkujący fotograf.

Ulubione wino : Adega de Cortaxo

Bridao Privat Collection DOC z portugalskiego regionu Tejo. Wino w ustach cieliste z dobrze wbudowanym garbnikiem i intensywnymi aromatami ciemnych owoców z dominacja czarnej jagody.

mateuszfelsmann@gmail.com
+48 535 024 350

Instagram/maatt_somm

Sommelier

Andrzej Strzelczyk

Swoją przygodę z winem rozpoczął w 2003 roku. Przez wiele lat pracował jako sommelier w hotelu Mamaison Le Regina Warsaw w restauracji La Rotisserie. Jest ośmiokrotnym finalistą Mistrzostw Polski Sommelierów. W roku 2012 zdobył tytuł po raz pierwszy. W roku kolejnym powtórzył sukces dzięki czemu miał okazję reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy w Sanremo. W roku 2015 zdał egzamin międzynarodowego stowarzyszenia sommelierów ASI – Diploma Association de la Sommellerie Internationale. W tym samym czasie zakończył program Diploma in Wines and Spirits w Weinakademie Österreich w Rust w Austrii uzyskując również tytuł ‘Weinakademiker’. Rok później po akceptacji Wine and Spirit Education Trust w Londynie rozpoczął prowadzenie kursów WSET w Polsce jako Polish Wine Academy.

Jest także ambasadorem regionu winiarskiego TEJO w Polsce.

+48 667 544 777
Zawód

Imię i nazwisko

Kilka słów o sobie

Zawód

Imię i nazwisko

Kilka słów o sobie