LA TORRE ALLE TOLFE

Winnica Torre alle Tolfe swój początek datuje na 1316 rok. W odległości 3 km od Sieny, w północno-wschodnim kierunku, ma ona swoją lokalizację. Znajduje się na wysokim grzbiecie wzgórza, dzięki czemu jest idealnym miejscem widokowym na Sienie i urokliwym krajobrazem. Obecnie na 17 ha jest gaj oliwny, a 13 ha zajmują winnice. Te uprawy dzielą między sobą nierównomiernie posadzone dęby i słodkie kasztany, w równinnych częściach uprawia się zboża i rośliny strączkowe.

Posiadłości La Torre alle Tolfe w Toskanii.

Dodatkowymi atrakcjami jest ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, z bazą hotelową, basenem, kortami i miejscami wypoczynkowymi. Tamtejsze regiony to idealne miejsce na spacery i jazdę na rowerze.  

Symbolem całego ośrodka Torre alle Tolfe jest średniowieczna wieża, która służyła wówczas jako łącze komunikacyjne między miejscowością Castello Di Brolio i ratuszem na Piazza del Campo w Sienie.

Oprócz Rosso di Toscana produkowane są tam wina z najwyższą apelacją DOCG Chianti Colli Senesi, tzw. Chianti chłopskie.4

Winiarnia Torre alle Tolfe

Jest to bardzo mała apelacja, od zachodu sąsiadujące z Chianti Classico, obejmująca tylko około 1400 ha winnic. Obecnie tworzy ją tylko około 500 producentów. Są to malownicze wzgórza leżące 300 m. nad poziomem morza, ciągnące się od Vernaccia die San Gimignano do Chiusi. Apelacja ta jest obecnie bardzo mało restrykcyjna odnośnie tworzenia Cuvee. Zezwala na dodanie nawet 25% innych regionalnych szczepów, do 15% międzynarodowych szczepów i 10% białych szczepów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *